Magazin Haber

Sertab Erener'le Özel Röportaj

Rate this item
(3 votes)

24 Mayıs 2003 ...

Tüm Türkiye tek yürek olmuş; Sertab Erener'le gelen Eurovision zaferini kutluyor.

O gün hiç kimsenin beklemediği ama, hayalini senelerce yaşadığı bir gece yaşadık. Senelerdir aldığımız kötü sonuçların ardından Eurovision 'da birinci oluyorduk... Unutulmaz bir puanlama sonrası sıralamanın en tepesine yerleşen ülkenin adı Türkiye'ydi . Yüreklerimizin yerinden çıkacak gibi olduğu anlardı o anlar! O günü yaşayanlar unutulmaz bir tarihe tanıklık etmişler, bu gururu yaşamışlardı.

Türkiye'de Eurovision kulübü fikrini yaratan ve kuran, tüm fanları, müzisyenleri bu konuda bir araya getiren biri vardı ki bu hatırayı Riga'da Sertab Erener'in hemen yanında yaşadı. "Ali Durgut"

Durgut , hayatını Eurovision'a adamış bir Eurovision takipçisiydi. Sonunda rüyası Sertab Erener’le gerçekleşiyordu.

Bildiğiniz üzere geçen gün,  bu muhteşem zaferin 14.yılını kutladık. Kulübümüzün kurucusu Ali Durgut, Sertab Erener'le bir araya gelerek, 14 yıl önceki anılarını yeniden konuştu.

Biz de bu haberimizde sizler için bu özel konuşmayı derledik.

"Sertab Erener yine çok zarif, yine çok güzel ve yine çok mütevaziydi " diyor Ali Durgut.

Sertab, "Eurovision'da yarışmamızın ve müziğimizi tüm ülkelerle paylaşmamızın önemini vurguluyor. Türkiye'nin Eurovision'a dönüşünü görmek istediğini, Eurovision'un güzel bir yarışma olduğunu ve ülkemiz adına devamının gelmesi gerektiğini söylüyor.

Erener; bu senenin birincisi, Portekiz adına yarışan Salvador Sobral'ın şarkısı "Amar Pelos Dois" hakkındaki düşüncelerini de paylaştı. Şarkıyı beğendiğini söyleyen ünlü şarkıcı, şarkının çok güzel olduğunu düşünüyor.

Türkiye'nin yarışmaya dönmesi durumunda katılacak sanatçılara destek verebileceğini ve bunu yapmaktan mutluluk duyacağını belirten Erener, Eurovision'a tekrar katılmak gibi bir düşüncesinin olmadığını, "zirvede bırakmanın en iyisi olduğunu " dile getiriyor.

Bu özel buluşmada Ali Durgut, Türkiye halkının vefa ve sevgisinin sembolü olarak Sertab Erener'e Eurovision kulübünün teşekkür plaketini takdim etti. Plaketten söz açılmışken Sertab'a yarışmada sembolik ödül olarak verilen kristal ağacı sordu. Ödül hala önemli bir hatıra olarak saklanıyormuş.

Biliyorsunuz Eurovision' u kazanmak dünyada birçok sanatçının, (ülkelerin) rüyasıdır ( Dream ) .

Bu rüyadan yola çıkarak EurovisionDream adını verdiğimiz Eurovision Türkiye kulübü, "dream" i bize yaşatan Sertab ERENER 'e minnettardır.

Sadece ülkemizde değil dünyanın birçok köşesinde hayranları olan Sertab Erener, son olarak hayranlarına bir mesaj yolluyor. Yakında Avrupa turnesi olduğunu duyuran Sertab Erener, kendisini destekleyen herkese selamlarını iletti.

Haberimizin fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz:

1a

2a

3a

4a

5a

Log in or create an account